Wednesday, 27th of March

Kolmapäeva hommikul koguneti juba tavapärasel kellaajal kooli juurde, et suunduda päevaks Costa del Soli rannikule ehk kõige lõunapoolsemale Vahemere ranniku linna Malagasse. Malagas oli kõigepealt planeeritud Picasso muuseumi külastus hispaania keelse giidi juhendamisel.  Muuseumis olevad eksponaadid andsid ülevaate Picasso loomingulisest arengust alates 19. sajandi lõpust kuni tema surmani aastal 1973. Seekordne avatud ajutine näitus oli pühendatud tema esimesele naisele, Olgale, kellega ta oli abielus aastatel 1917-1935 ning nende ühisele pojale Paulile.

Picasso muuseumi külastusele järgnes Alcazaba kindluse külastamine. Selle rajasid 11. sajandil Málagat valitsenud araablased. Kindlust on kasutatud ka paleena ning selle strateegiline asukoht tagab hea vaate merele ja linnale. Tänapäeval on hoone sees arheoloogiamuuseum, kust leidsime muu hulgas ka Rooma mosaiikide ja mauride keraamika väljapaneku. Selle ülesehitus meenutab mõneti Granadas asuvat Alhambrat, mille külastamine on meil plaanis neljapäeval.

Peale kindluse külastamist liikusime üheskoos randa. Rannas oli väga tuuline ja sellest tingituna ka suured lained, mis ei võimaldanud õpilastel seekord Vahemerre ujuma minna.

 

Peale seda oli õpilastel võimalus ise linna veelgi rohkem avastada või veeta rannas liiva peal aega. Tagasi Churriana de la Vegasse jõuti hilisel õhtutunnil.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close