Tuesday, 26th of March

Hommikut alustasime koolimajas kell 8.15 vaikuseminutitega. Kogu grupp oli ära jagatud kahe klassiruumi vahel. Ühes ruumis viis vaikuseminuteid läbi Saksamaa õpetaja Hans ja teises ruumis oli läbiviijaks Saksamaa õpilane.

Vaikuseminutitele järgnesid teise kahe riigi postrite esitlused. Hispaania õpilaste poolt tuli ette kandmisele teema “Consequences of Stress” ja eestlaste poolt “How to cope with stress”. 

Hommikusele auditoorsele tööle järgnes mägimatk Fuente Hervidero mäe otsa Sierra Nevada mäeahelikus. Kõigepealt räägiti õpilastele üldiselt kogu mäestikust, seejärel suunduti 6 kilomeetrisele retkele tõusumeetrite vahega 700 m, millest 3 km oli valdavalt ülesmägi ja 3 km seejärel tuldud teed tagasi allamäge. Esimesel matkakilomeetril oli õpilaste ülesandeks korda mööda juhatada matka, kus üks kaaslastest oleks justkui pime  inimene ja teine tema teejuht. See andis õpilastele võimaluse tunnetada pimeda inimesena looduses liikumist. Matka jooksul tehti ka väiksemaid peatusi, kus saime teada näiteks, et meile pisut haruldased taimed nagu rosmariin või tüümian kasvavad siin suurte põõsastena vabalt looduses või et kahe kivi kokku hõõrumisel tekkis mädanenud munale sarnanev hais, mis tulenes kivides sisalduvatest mineraalidest. Lisaks nägime ohtralt vabalt ringi jooksvaid mägikitsesid.

Õhtupoolik oli õpilastel enda kujundada.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close