Thursday, 28th of March

Alustasime hommikut taaskord koolis vaikuseminutitega. Vaikuseminutitele järgnes rühmatöö, mille eesmärgiks oli õpilastel töötada 8-liikmelistes gruppides, kus tuli koostada üks mälumäng Kahoot! keskkonnas. Küsimused tulenesid õpilaste kodus ette valmistatud teemadest ning toetusid nende poolsetele ettekannetele.

 

Peale rühmatööd suunduti kultuurikeskusesse, kus esimesel päeval toimus kohtumine ka linnapeaga. Kultuurikeskusesse oli tulnud õpilasi tervitama kaks külalist, kes rääkisid õpilastele Andaluusia kohalikust muusika-ja tantsustiilist flamenko. Õpilased said teada, et flamenko peamised avaldusvormid on kitarrimäng, laul ja tants ning proovisid ka ise järele kuidas flamenko tantsimine käib.

 

Peale töökat hommikupoolikut suunduti avastama kohalikku pärlit Alhambrat. Räägiti, et Alhambra on kogu Hispaanias teine enim külastatav vaatamisväärsus Barcelonas paikneva püha perekonna kiriku, Sagrada Familia, järel. Alhambra ehk punane kindlus (araabia keeles Al Qal’a al-Hamra) on 11. sajandil mauride ehitatud vapustav hoonete kogumik, mille iga nurk on täis hoolikalt plaanitud ja välja ehitatud detaile. Mauri arhitektuur on lihtne ja rikkalik pearõhuga avarusel, valgusel ja nikerdustel. Alhambra oli viimane mauride kants Hispaanias, kuni nad 1492. aastal sealtki välja löödi. Enne seda jõudis aga selles Nasriidide dünastia XIII sajandil ehitatud lossis elada 22 mauri kuningat oma naiste ja sõbrannadega. Kui mauride ajal elas palees ning seda ümbritsevas linnakus paar tuhat inimest, siis tänapäeval külastab Alhambrat ja Generalife aedu iga päev 7700 inimest.

Alhambra on väga ilus koht, kus ühineb kristlik ja islamistlik kultuur. Moslemite pearõhk oli ornamentikal, millele kristlased lisasid hiljem freskosid ja kujusid.

 

(info pärineb internetiallikatest)

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close