Erto diary

17.-23.02.2020
See nädal oli lõbusam kui eelmine nädal. Esmaspäeval külastasime pitsa restorani ja hiljem vaatasime kodus filmi.
Kolmapäeval läksime Anja ja Lukasega Anja trenni. Neljapäeval läksime ainult Anjaga trenni ratastega. Seal tegin kodutöid. Peale trenni ostsime endale jäätist ja läksime koju.
Pühapäeval külastasime kahte muuseumit. Esimeses muuseumis nägime väga palju kalu. Ma üldiselt ei talu mereelukaid. Muuseumis nägime suure keheksajalga, sinivaala, spermavaala, delfiini ja tapjavaala luukeresid. Teises muuseumis nägime lihtsalt suuri inimkujusi. Peale seda läksime kohvikusse ja jõime kakaod. Seejärel läksime Türgi restorani ja peale seda läksime koju.
 

10.-16.02.2020

Ma olen siin koolis tuttavaks saanud nüüd rohkem juba kõigi õpetajatega ja klassikaaslastega. Teen tundides nii palju kaasa nagu saan ja oskan. Näiteks inglis keele tunnis nad loevad raamatut nimega ,,Holes,, ja ma püüan kõike kaasa teha, mida nad teevad. Üks tund tegime räppi ühest teemast raamatust. Meid pandi viite gruppi ja Me võisime kasutada roppusid sõnu kuna see käib tavaliselt räpiga kokku.

Kodune elu siin on ikka rangem kui mu kodus Pärnus. See on mul lihtsalt veidikene harjumatu, kuna mu kodus Pärnus on leebemad reeglid. Aga muidu ma mängin iga päev teiste lastega.  Kui nad on trennis, siis ma olen lihtsalt telefonis või teen kodutoid. Kodutöödega mul läheb mul hästi. Ma lausa naudin füüsika tegemist. Ja ma igatsen oma kodu loomi, olen kuulnud et mu kass igatseb mind ka. 

3.-7. 02.2020

Nädal möödus tavapärases rütmis. Suuremaid elamusi koolipäevadel ei olnud.
Reedel oli mu sünnipäev ja alustasin päeva kuuldes sünnipäevalaulu ja seejärel sain oma kingitused. Ma sain sokke, sulepea pastaka, kaardi ja kolm piletit baduudikeskusesse. Üks mulle, Miale ja Lukasele. Koolis jagasin mandariini kooki ja ma sain Nickiga tuttavaks. Nick on minu pere laste bioloogiline isa. Nädalavahetusel olime Nicki juures, vaatasime filme ja mängisime lauamänge. 

02.02.2020
Ärkasime kell üheksa ja ma sain Lina vanaemaga tuttavaks. Sõime võileibu ja läksime põhjalikumalt kohalike vaatamisväärsustega tutvuma. Kuna eile olime autos ja oli pime, siis eile ei saanud nendega täpsemalt tutvuda. Enne aga pidime Lina vanaisaga kokku saama, niiet me läksime Lina vanavanemate korterisse Lina vanaisa ootama. Kui vanaisa tuli, läksime kohvikusse. Seejärel läksime bussiga tiirutama ja osadel bussidel on siin kaks korrust. Õnneks oli teine korrus tühi ja ma sain ilusad taustapildid oma telefonile.  

Pärast seda läksime rongijaama ja tegime aega naljapoodides parajaks, et miks meil on vaja triikimislauda rongis jne. Seal oli Berliini karu ka (pildil)
Rongisõit läks kiirelt ja jõudsime koju kell 21.

01.02.2020
Ärkasin kella kümnest ja sõime kõik koos hommikust. Kuna Armin pidi Berliini minema, tahtis ta hommikupoolikul lastega aega viita. Esmalt plaanisime keraamikasse minna, aga see oli kinni, nii et me läksime bowlingusse. Tagasi tulles Armin küsis minult, kas ma tahaks ka Berliini minna ja ma ütlesin kohe jah. Siis nad küsisid minult, et kas ma saaksin küsida oma emalt. Ja ema lubas mul minna. Nüüd kella viiest hakkasime minema ja see oli nelja-tunnine sõit. Berliinis me vaatasime kuulsaid vaatamisväärsuseid. Siis läksime Armini koju ja vaatasime Merkuuri puslet netflixis. Magama läksime kell 23.

31.01.2020
Tavaline hommik nagu ikka – ärkasin kell kuus, sõin ja läksime kooli. Koolis oli täna meil ainult neli tundi kuna teised said oma tunnistuse kätte. seejärel suundusime Linda töökohta ja olime seal umbes tunnikese. Peale seda käisin korraks kodust läbi ja läksime Lukasega ja Anjaga spordikeskusesse. Tulime tagasi Emrega ja õhtu läks lõbusalt. Mängisime mänge ja vaatasime suure paugu teooriat. Läksin magama kella üheksast.

30.01.2020
Ärkasin kell kuus, sõin helbeid piimaga ja läksime kooli. Koju tagasi jõudes õppisin natukene ja siis olin enamuse päevast telefonis. Õhtul mängisime lauamängu ja vaatasime lastega suure paugu teooriat. Läksime magama kell 22:00.

29.01.2020
Hommik on tavapärane. Ärkasin kell kuus, sõin helbeid piimaga ja pesin hambaid. Kooli minnes me saime Lina sõbraga kokku. Kooli päev läks kiirelt ja kool sai läbi lõunaks. Samal ajal kui me läksime sööma, pidi Lina flöödi tundi minema ja ei saanud lõunat süüa koolis. Hiljem läksime Lina ja Sami sõprade juurde. Seal mängisime Nintendo switchi peal Mario karti. Ja peale seda mängisime just dance-i . Peale seda hakkasime Nerfidega sõda mängima. Kuna ma ise olen olnud noor kotkas või kui te seda ei tea, siis see on inglise keeles ,,Boy scouts”. Seejärel sõime nende juures õhtust. Me sõime kana nagitasid ja friikartuleid. Ma proovisin väga kuuma chillit – minu arvates oli see 20000 scovile skaalal. Ma võtsin ainult hästi natukene ja mu suu põles. Siis me läksime koju ja kuna midagi põnevat enam ei juhtund, läksin ma magama.

28.01.2020
Sama hommik nagu eile. Ärkasin varakult ja sõin helbeid piimaga, läksime kooli. Koolis tagasi jõudes hakkasin YouTubeist videosid vaatama. Kuna mul ei olnud midagi paremat teha, siis Emre küsis, kas ma tahan ka Miale järgi minna. Ma läksin, kuna tahtsin vaadata Kieli linna. Tagasi jõudes ma läksin oma tuppa õppima. Õppisin kella 22:00 ja siis läksin magama.

27.01.2020
Tõusin üles kell 6 (Eesti aja järgi kell 5). Kodus ärkan tavaliselt kell 7:30 ja hakkan kooli minema umbes kell 7:50-8:00. Hommikusöögiks on siin helbed piimaga. Kell 7:15-7-20 peab minema siin juba kooli. Kooli lähme jalgsi ja saime Linda klassiõega kokku. Märkasin, et nii paljud inimesed sõidavad siin rattaga. Ma olin üllatunud. Esimene tund koolis oli prantsuse keel ja ma ei saanud sellest aru. See terve koolipäev oli segane ja uus. Pärast tunde läksime Liina flöödi huvikooli. Seejärel suundusime pereema Linda töökohta – ta töötab ülikoolis, Kieli ülikoolis, EL-i teadlasena. Hiljem läksime sõprade juurde, kellel on 3 kassi – kaks väikest ja üks suur kass. Ma mängisin väikeste kassidega ja see pani mu enda kassi kodus igatsema. Läksin magama kell üheksa.

26.01.2020

Hommikul kell kuus ärkasin ja kella seitsmest läksime vanematega Tallinna. Pärnust Tallinnasse sõit oli unine ja igav. Me pidime Brigitaga lennujaamas saama kokku kell 9:15, aga ma jõudsin kohale 8:55. Kui kokku saime, siis viisime pagasi ära ja läksime turvakontrolli. Seal jätsimegi vanematega hüvasti. Me läksime lennukisse, millel olid propellerid, bussiga. Esimene lend kestis 2 tundi, see aeg möödus pikalt ja igavalt. Esimeselt lennult tulles vaatasime midagi süüa, aga me ei saanud hindadest aru kuna seal on taani kroonid. Nii et me läksime värava juurde ja ootasime “De Havilland dash 8 q400” lennukit. Lendasime korralikult Hamburgi ja lennujaamas kohtusime Brigita asendusperega. Nad olid toredad. Hamburgist Kiili sõit ei olnud pikk. Kiilis sain kokku oma asendusperega, nad olid lahked. Omas uues kodus ma pakkisin asjad lahti ja andsin neile kinke – üks oli kooli poolt ja teine oli meie pere poolt. Ma kinkisin helkureid ja palju komme. Siis ma sain maja tuuri ja läksin mängutuppa mängima, et saada pere lastega tuttavaks. Ma mängisin legodega. Tuleb välja, et neil on terve linn legodest. Seejärel läksime välja sööma . Mulle öeldi, et portsud on suured, aga tuli välja, et minu mõistes olid need normaalse suurusega. Ma võtsin prae ja seal sees oli 4 lihatükki , köögiviljad jne. Kui tulime koju, saime veel natukene omavahel suhelda ja mängida legodega ja siis läksime magama.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close