Brigita diary

03.02.2020– 09.02.2020

Teine nädal läks kiiresti. Esmaspäeval jäi meil kool ära ja olime niisama kodus. Teisipäeval oli kool ja peale kooli me läksime Gretaga tantsu trenni. Peale trenni me käisime MacDonaldsist läbi ostsime jäätist ja siis tuli Greta ema meile järgi. Õhtul kell seitse oli õhtusöök, kui me sõõdud saime me olime väsinud et läksime kõik oma tuppa. Kolmapäeval ma läksin koos Lottaga kooli , Greta ei tundnud ennast hästi ja jäi koju, veider oli ilma Gretata koolis olla kuna ma ei teadnud kedagi väga nii aga sain hakkama ja hakkasin suhtlema teiste õpilastega. Peale kooli jalutasin üksi koju. Kodus ma sõin ja hakkasin netflixi vaatama. Neljapäeval pidin ka üksi koolis olema. Peale kooli läksin koju , puhkasin natukene ja siis Greta ja ta isa viisid mind tantsu trenni , peale trenni nad tulid mulle ka järgi , koju jõudes me sõime ja hiljem läksime magama. Neljapäev ei teinud me suurt midagi käisime koolis ja trennis. Reedel peale kooli tulime koju sõime ja kõik. Laupäeval oli meil koolis avatud uste päev ja olime koolis neli tundi, peale kooli läksime koju, tegime süüa. 15.30 oli Lotta handball game ja me käisime seda vaatamas ja nad võitsid. Peale seda läksime koju ja sõime. Pühapäeval oli torm ja me läksime lõunast välja jalutama jõe äärde, jalutasime umbes 3h. Me jalutasime ühte CoffeeShopi, kohvk oli väga ilus ja armas, me võtsime kuuma kakaod ja sõime kooki. Peale seda me kõndisime koju ja ei teinud suurt midagi.

Image.jpeg

31.01.2020- 02.02.2020

Reedel läksime kooli aga nüüd olime me Ertoga eraldi klassides ja vanemas klassis. Koolipäev läks kiiresti, meil oli ainult 4 tundi. Greta sai oma tunnistuse kätte ja siis me läksime koju. Koju jõudes ma läksin magama/puhkama ja ärkasin õhtul. Me sõime õhtusööki ja peal seda me tegime kõik oma asju ja siis 21:30 umbes me hakkasime filme kõik koos vaatama ja mingi kell läksime magama.

Nädalavahetus läks kiiresti, me ei teinud suurt midagi. Laupäeva päeval oli avatud uste päev ühes tantsukohas kus sai proovida erinevaid tantse ning me läksime sinna. Õhtul vaatasime filme ja mingi kell läksime magama. Pühapäeval ma olin terve päev voodis ja vaatasin filme ja magasin. Õhtul me sõime kõik koos ning hiljem vaatasime filmi.

Kokkuvõtes esimene nädal oli teistsugune ja oli vaja harjumist aga kõik inimesed kellega olen kohtunud on hästi sõbralikud ja õpetajade suhe õpilastega on lähedasem ning tunnid on rohkem lõbusamad. Mulle isiklikult meeldib siin väga, uued kogemused, õpid inimestega suhtlema rohkem, laiendab silmaringi. Aga vahepeal ikka on koduigatsus tahaks olla oma pere ja sõpradega koos.

 

30.01.2020

Ärkasime samal kella ajal nagu alati, hommikust sõime kell 7:00, minw söön iga hommik krõbinaid piismaga ja kell 7:30 liigume kooli. Tunnid olid tavalised saksa keeles. Koolipäev sai läbi läksime koju. Kodus näksisime midagi ja siis olime omaette, ma vaatasin Netflixi ja pikutasin. 16:00 hakkasime me Gretaga HipHop trenni poole jalutama kuna trenn algas 16:30 . Peale trenni me läksime koju. Kell 19:00 on tavaliselt õhtusöök. Õhtusöök oli söödud jutud olid räägitud, läksin oma tuppa. Panin homsed asjad valmis ja siis vaatasin filmi natuke ning kell oli juba palju, et oli aeg magama minna.

 

29.01.2020

Hommik oli sama kui eelmised päevad.

Koolis me küsisime õpetajadelt kas me võime tundides teha asju mis me peame Eestis tegema kuna kõik tunnid olid saksa keeles ja polnud midagi muud tundides teha, mina kirjutasin oma memot ja tegin töö lehti.

Päev möödus hästi, peale kooli me läksime koos koju ja ei teinud suurt midagi. Ma olin oma toas pikutasin ja vaatasin filme ja olin niisama. Vahepeal me näksisime all köögis kõik ja rääkisime juttu. Lotta läks 16-17 ajal trenni ja sel ajal me olime kõik omaette enda tubades ja tegime oma asju. Seitsmest õhtul me sõime ja peale seda olime Gretaga minu toas ja rääkisime juttu, ta näitas oma School Year booki ja tutvustas mulle oma klassikaaslasi. Peale seda oli kell juba nii palju, et oli aeg magama minna ning me läksime kõik magama.

 

28.01.2020

Me ärkasime ja sõime ning läksime kooli.

Koolipäev oli pikk ja väsitav. Peale kooli tuli Greta mulle kooli vastu ja me kõndisime koju, me jõutsime maja ette ning Greta ema oli autos ja me läksime autosse ja sõitsime tantsu trenni poole. Me jõutsime kohale ning Greta sõbrad olid juba kohal, Greta tutvustas mind neile ja tantsu treenerile ja siis hakkas trenn pihta. Me tantsisime valssi. Vahepeal tuli paus ja me läksime käisime kõrval McDonaldsis ära ning sõime natuke midagi ja siis hakkas trenn uuesti pihta. Peale trenni me läksime prilli poodi Gretal oli vaja prille kohendada natuke ja peale seda me läksime koju ja siis oli juba õhtusöök laual. Ma olin nii väsinud päevast , et peale õhtusööki ma tegin enda asjad ära ja läksin voodisse pikutama. Pärast läksin alla kööki ja sõime muhvineid ja arutasime Saksa modelli seriaalist kes pääseks edasi jne ja hiljem läksime magama.

 

27.01.2020

Ma ärkasin 06:30 hommikul. Kell 7 hommikul on meil söömine ja 7:30 me läheme jala kooli.

Esimene koolipäev oli teistsugune ja kõik oli saksa keeles, meil oli ka esimesel päeval inglise keele tund ja seal laks kõik hästi hetkel on inglise keele tund mu lemmik tund ,seal tunnis räägitakse ainult inglise keeles. Kui koolipäev sai läbi me kõndisime koolist koju tagasi koos Greta ja Lottaga. Me jõutsime koju Greta pani enda trenni riided selga ja siis me jalutasime ta trenni ja sel ajal ta näitas mulle ümbrust kus mis asub. Jõutsime Greta trenni ta hakkas trenni tegema ja ma vaatasin pealt. Sel ajal kui ta trenni tegi ma sain ühe tüdrukuga tuttavaks , ta käib ka samas trennis kus Greta aga ta oli veel natuke haige ja ta tegi vahepeal midagi kaasa. Gretal sai trenn läbi ja me läksime käisime toidupoes, ma ostsin natuke midagi näksida ja siis me kõndisime koju tagasi. Koju jõudes me puhkasime natukene ja siis oli õhtusöök.

Peale õhtusööki ma tegin enda asju ja hiljem tuli Greta mu tuppa ja me rääkisime pikalt üksteisega. Hiljem läksid kõik magama.

 

26.01.2020

Alustasime oma reisi Ertoga Tallinnast kell 9:15 hommikul. Ennem turvakontrolli me jätsime perega hüvasti, mul tulid pisarad silma kui me kallistused ja musid ära tegime ja turvakontrolli poole läksime.Me läbisime turvakontrolli ja läksime oma väravasse kust meil esimene lennuk läheb Copenhagenisse kell 11:30.

Saabusime lennukiga Copenhagenisse ja läksime oma teise värava juurde kus meil tuleb teine lend Hamburgi ja lend väljus 14:02. Me jõutsime Hamburgi ja meil oli vastas minu vahetus pere, nad võtsid meid väga soojalt ja toredalt vastu, me läksime kõik autosse ja siis hakkasime sõitma Kieli poole ( ~1h). Selle ajavahemikus me õppisime kõik üksteist tundma. Kui me jõutsime Kieli viisime me Erto tema vahetus pere juurde ja peale seda me laksime mu “uude koju”. Ma sain endale enda toa ,toas oli ühest seinast teise seinani nöör mille küljes olid paberid Eesti -ja Saksamaa lippuga ,Eesti lipu peal oli kirjutad eesti keeles “Tere tulemast Brigita” ja saksa lipu peal oli saksa keeles sama kirjutatud. Hiljem ma hakkasin asju lahti pakkima ja kohanema. Õhtul viie- kuue paiku me sõime õhtust ja õppisime tundma üksteist ja hiljem olime niisama ning pärast me läksime magama.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close